Bescherming tegen 'dark empaths' Sinds kort groeit de interesse om sommige mensen als 'dark empaths'…
Argeloos of onwillig
Susan schreef me hoe geïntrigeerd ze raakte door mijn suggestie in het boek ‘Ik voel (n)iets voor verandering’ / ‘Ik ben van gisteren’ dat psychische energie van anderen je lichaam kan binnendringen. (Beide boeken hebben dezelfde inhoud, alleen de titel verschilt.) Susan: “Ik dacht dat psychische energie alleen binnen in je eigen lichaam opgewekt kon worden?’
In hoofdstuk 13 ‘Energetische overdracht: trekken en duwen’ van beide boeken staan allerlei voorbeelden hoe het eruit ziet als iemand aan jouw energie trekt of duwt. Als reactie op dat trekken en duwen kun je zowel lichamelijk als emotioneel reageren. Vaak zijn dat niet de fijnste reacties, zoals moe worden, hoofdpijn krijgen, of misselijkheid. Emotioneel kun je kribbig worden, het gevoel krijgen dat er steeds op jou een appel gedaan wordt, irrationeel reageren.
Bescherming tegen energetische indringers
Hoe dit nu precies in zijn gang gaat lees je in deze Nieuwsbrief. Samen met informatie hoe je je daartegen beschermt. Want voorkomen kun je dit niet, wél zorgen dat vervelende energie niet lang in je blijft hangen of te diep in jouw energie dringt. Je leest een illustratieve gebeurtenis, een die iedereen kan meemaken. Het voorbeeld gaat over een man die heimelijk z’n zin wil doordrijven.
Compacte energie van Phill
Tijdens een studiereis in Engeland over graancirkels en hun energie stond ik heerlijk met mijn neus in de Engelse zon op een klein vliegveldje. Er waren drie kleine vliegtuigjes om bij toerbeurt ieder groepslid de lucht in te nemen. Want graancirkels vanuit de lucht bekijken is prachtig!
Ik sta naast Phill, die de vluchtindelingen regelt en we kijken naar een drietal mensen midden op de landingsbaan. Een van de vliegtuigjes is daar geland, maar ze keutelen rondom de piloot. Ze dralen, teuten en houden hem aan de praat. Niet merkend dat ze zo de airstrip in beslag houden, wat voor de andere vliegtuigjes ongewenst is. Uiteindelijk -na twee keer sommeren- drentelen ze van de landingsbaan af. Phill werpt me een blik toe die boekdelen spreekt: “Begrijp jij dat nu?”
Geheugenprobleem
Alle deelnemers hadden van tevoren instructies gekregen. Een daarvan was: ‘Nadat je landt, ga je direct van de landingsbaan af. Dat is voor je eigen veiligheid, bovendien kan het vliegtuig dan voor de volgende deelnemer klaar gemaakt worden.’ Dit drietal is dat al weer vergeten.
Wat later in de middag praat ik nog wat met Phill, terwijl ze op haar vaste plek bij de landingsbaan staat. De grote metalen kerosinetank waaraan ze staat wordt ook gebruikt als geïmproviseerde tafel. Daarop liggen de vluchtindelingen, er staan wat koffiekopjes en een verdwaalde lunch.
Even later slentert een man met een olifant-constitutie (zie voor deze typering het constitutieboek ‘t Went zo’n element’) van dit drietal dichterbij. Hij stelt zich op bij bekenden van de groepsreis. Nietsvermoedend wil hij een sigaret op steken. Phill ziet zijn hand in zijn achterzak gaan en het sigarettenpakje komt te voorschijn. In alle rust frommelt hij daar een sigaret uit en rommelt in een andere broekzak voor de aansteker. Nu grijpt Phill in en vraagt hem dáár niet te roken. Ze wijst naar het terras: ‘Roken is alleen dáár toegestaan.’ Ruim veertig meter verderop. Ze legt nog uit, dat roken niet kan vanwege het brandgevaar door de opgeslagen kerosine.
Onwiligheid
Hij doet net alsof hij het niet hoort. Degenen naast hem doen ook alsof hun neus bloedt. Niemand durft op te treden. Phill staat er duidelijk alleen voor. De man knikt alleen stuurs en stapt sloom vijf stappen richting het terras. Daar blijft hij opnieuw stilstaan. Even later steekt hij de onaangestoken sigaret in zijn mond. We kijken elkaar aan en zonder woorden delen wij onze verwondering over zoveel dommigheid, koppigheid en onwilligheid.
Boosheid uitlokken
Dan blijkt het erger te kunnen. De man doet weer twee stapjes opzij en steekt nu zijn sigaret aan. Voordat ik iets kan zeggen ontploft Phill. In niet mis te verstane woorden roept ze hem keihard toe, direct de nabijheid van baan te verlaten. Er is maar één plek waar hij mag staan met een brandende sigaret: het terras. Nú!
Omstanders kijken verschrikt op. Niemand heeft haar ooit zo boos mee gemaakt.
Treiterend langzaam slenterend de man richting terras. Mokkend en onwillig doet hij wat gevraagd is, met een houding die zegt ‘Jonge jonge, wat overdreven voor één zo’n peuk.’
Dit is zo’n voorbeeld dat de houding, het gedrag en de energie van de ander – hier de man zijn schijnbare domheid, bokkigheid, onwilligheid- een vorm kan aannemen, die je energetisch en psychisch uit balans kan brengen. Hij zinspeelt erop dat je hem niet durft aan te spreken op zijn onverantwoordelijke gedrag. Non-verbaal zegt hij: ‘Neem jij de verantwoordelijkheid voor mijn gedrag. Durf je mij te corrigeren? Me toe te spreken om mijn gedrag? Me te ‘straffen’? Want ik wil (of kan) niet mijn eigen verantwoordelijkheid aan.’
Snel en gedecideerd optreden
Op zo’n moment als dit speelt zich energetisch en emotioneel een heleboel tegelijkertijd af. Het tweede chakra roert zich direct met allerlei gevoelens; bijvoorbeeld verbazing, ongeloof, irritatie, ongeduld, schrik, boosheid. Dat moet je allemaal in korte tijd verwerken. Om vervolgens met hulp van je derde chakra dit snel in een concrete vorm tot actie te kunnen omzetten. De rest van de chakra’s zijn natuurlijk ook nodig, maar deze twee draaien op zo’n moment extra hard.
Op psychologisch niveau -dus mentaal en emotioneel- is het nu een kwestie van: hoe goed ben je al in het snel verwerken -op de juiste manier- van je emoties en het ordenen van je gedachten. Herken je jouw taboegebieden? Zoals welke gevoelens en gedachten mag je niet toelaten? Boosheid? Iemand op zijn gedrag aanspreken? Of zelfs als het nodig is tot de orde roepen?
Herkennen – ordenen – actie nemen
Hoe makkelijker je je emoties herkent, je gedachten ordent én een bevredigende actie vindt, des te rustiger en stabieler blijft jouw energie. Phill’s energie bleef keurig compact. Zij had geen enkel probleem om de man terecht te wijzen en weg te sturen. Het gevaar van ontploffing woog vele malen zwaarder, dan de kans om door die man -of door de omringende deelnemers- onaardig gevonden te worden. Zij kwam doeltreffend op waar zij voor stond.
Haar ergernis-energie daalde na de uitbarsting heel snel. Wat overbleef was verbazing hoe iemand zo zichzelf en anderen in gevaar kan brengen en daar zelf -ondanks twee waarschuwingen- geen oog voor heeft.
Aura-indringer
Zou Phill bijvoorbeeld bang zijn geweest om onaardig te zijn en daardoor het niet, te onduidelijk of te vriendelijk gezegd
hebben, dan was haar energie niet compact en krachtig gebleven. Als er op enige vorm ook sprake is van teveel ‘anxiety’ zoals dat heet dan wordt je een makkelijke ‘prooi’ voor de ander. Op zo’n moment stel je jezelf bloot aan de energie van die ander. Die kan met zijn energie jouw auraveld indringen. Puur omdat jij bepaalde gevoelens en/of gedachten niet mag toelaten en/of dat je niet daarnaar mag handelen. Die ander kan dus jouw energieveld binnendringen, omdat je een gebied van jezelf niet kent of niet herkent. Hij is als de inbreker, die binnendringt daar waar het zwak is.
Een energetische oefening om met zijn te tweeën te zoeken naar taboe gevoelens of -gedachten vind je op blz 217 ‘Een speelse oefening voor tweetallen’ van mijn boek ‘Ik voel (n)iets voor verandering’ c.q. Ik ben van gisteren’ (zelfde inhoud, andere titel). Wil je het via een meditatie cd van me doen, kies dan de cd Neutraliteit.
Aura schoon houden
Heb je nu na een aantal uren nog last van de energie van iemand? Gebruik dan de cd Aura’s & Chakra’s om je chakra’s en auralagen schoon te maken en te versterken. Dat is precies waar deze cd je extra mee kan helpt. Bovendien, doordat je je chakra’s en auralagen hier diep reinigt, kan het zijn dat je ‘plots’ helder inzicht krijgt, waardoor die ander zo’n impact op je kon hebben. En dat kun je dan weer bijvoorbeeld met die cd Neutraleit verder uitwerken.
Kortom: deze twee cd’s horen als duo bij elkaar. De een is je psychologische toegangsdeur en de ander je energetische deur.
Wil je meer lezen over de effecten als iemand jouw energie binnendringt? Kijk op afbeelding 5 blz 156 en Checklist Overdracht-gevoelens op blz 177 van de twee hierboven genoemde boeken. De checklist is ook via de site te koop. En in het boekje ‘Psychisch sterker door mediteren’ lees je in hoofdstuk 13 t/m 16 nog meer over energie van anderen.
Hoe je sneller dit opmerkt. En natuurlijk hoe je ze uit jouw energieveld werkt.
Let op: voor de cd Aura’s & chakra’s heb je ook de cd Rust & Evenwicht nodig. Tenzij je de downloadversie kiest Inclusief de Basismeditatie. Dit vanwege de beschrijving van de twee eerste chakra’s. Er is het gebruikelijke wortelchakra, maar ook het basis-chakra. Een chakra dat vlak boven het eerste chakra ligt, niet te verwarren met het tweede chakra dat ruim twee tot drie vingers onder de navel ligt.)
Veel meditatieplezier weer en vooral: weinig ontmoetingen met mensen die proberen met hun energie jou uit balans te krijgen.
